2012/2013

21.5.2013

Vítězem se stal tým Buldoků. Dramatické finále viděli diváci závěrečného finálového turnaje o první a třetí místo 21. 5. 2013 v tělocvičně školy. Za mohutného povzbuzování jednotlivých táborů fanoušků jsme byli svědky napínavé podívané.
Celý program začal zápasem o třetí místo mezi celky Střelců a Orlů. Orlové nepatřili k favoritům, ale i přesto se jim částečně podařilo zápas zdramatizovat. To když nejlepší střelec ligy musel v průběhu zápasu na ošetření vstřelili Orlové gól, který jim dal křídla a vzápětí snížili na rozdíl jediné branky. Závěr však patřil Střelcům, kteří již s ošetřeným Langerem nenechali nic náhodě a s přehledem si došli pro třetí místo.
Dramatickou finálovou zápletku viděli diváci ve finálovém utkání. Papírovými favority byli hráči Buldoků, ale prvních 7 minut se hrálo o každý centimetr na hrací ploše. Více nervozity bylo vidět právě na hráčích Buldoků. Jim se však nakonec podařilo skórovat jako prvním. Když na sebe vítěz kanadského bodování Hobík natáhl za bránou Sbíječek dva hráče a podařilo se mu vyhodit nahoru na Jakuba Kudrnu, který střelou k tyči otevřel utkání - 1 : 0. Na Sbíječkách to však nezanechalo žádnou újmu a stále Buldoky tlačili. Především duo Shtuka - Kavka nenechali Buldoky vydechnout. Tlak využili v 13. minutě s přispěním chybujícího gólmana Rosenberga, který si míček sám dopravil za brankovou čáru. Druhý poločas začal opět pressem Sbíječek a Buldoci nebyli schopní hrát svou hru. Nejužitečnější hráč základní části Manhart jen z obrany odpaloval míče a Hobík pouze "přihlížel" v útočné polovině. Přesto se z dalšího gólu radovali Buldoci. Tentokrát měli štěstí po střele Hobíka, když jeho střela, která se nešťastně odrazila od právě bránícího Shtuky, změnila směr a nejlepší gólman soutěže již nestačil reagovat - 2 : 1. Sbíječky však opět dokázaly srovnat skóre. Svou skvěle načasovanou formu využil ke skórování právě Shtuka - srovnáno 2 : 2. Když to již vypadalo, že se bude prodlužovat konečně se probudilo duo Manhart - Hobík a silou vůle i s přispěním jinak výborně chytajícího Vorlíčka dotlačili několikátou střelu za gólmanova záda. Prvním vítězem a držitelem "POHÁRU VÍTĚZů" pro příští rok je tým Buldoků.

Individuální soutěže:     Vítěz kanadského bodování: Petr Hobík

Nejužitečnější hráč: Martin Manhart

Nejlepší střelec: Tomáš Langer

Nejlepší brankář: Zdeněk Vorlíček