Založit webové stránky nebo eShop

Historie ročníků

5. ročník školní florbalové ligy ZŠ Semice 2016/2017

 

25.5.2016 Dobojováno. Finále školní florbalové ligy ZŠ Semice určilo vítěze 4. ročníku. Winner is .....Team San José Sharks. 3 x 8 minut byl čas finále hraný na jedno utkání. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3 : 3, když lépe do utkání vstoupili hráči Philadelphie. Florbalisté San José však nepanikařili a postupně převzali větší iniciativu v zápase a potvrdili svou dominanci v základní části.

V zápase o třetí místo porazili podle očekávání, oslabený tým Floridy, v závěrečných kolech dobře hrající borci Anaheimu.

Konečné pořadí: 1. místo   San José, 2 místo    Philadelphia, 3. místo   Anaheim, 4. místo  Florida

Přehled individuálních soutěží:              Vítěz kanadského bodování - Jirka Boháč

                                                            Nejlepší střelec - Marek Mojžíš

                                                            Nejužitečnější hráč - Josef Procházka

                                                            Nejlepší brankář - Matěj Krmela

Fotogalerie zde.

Mgr. Jiří Kudrna

4.5. Je rozhodnuto. Asi v krásnějším a nejdramatičtějším pátém semifinále školní florbalové ligy se podařilo dostat do finále týmu Philadelphie, který porazil Anaheim 6:5. Oba týmy předváděli pestrou kombinační hru. Mužstvo Philadelphie rozhodlo o svém úspěchu ve standartních situacích a skvělou hrou Filipa Vavrouška, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Druhou hvězdou zápasu byl zvolen hráč Anaheimu David Martínek jako třetí byl brankář vítězů Cristian Havrun.

Superfinále  se bude hrát na začátku května na jeden jediný zápas hraný 3 x 10 minut. Zápas o třetí místo se uskuteční jako první ten samý den a bude se hrát klasicky 2 x 10 minut.

27.4. Čtvrté utkání semifinále play off byli šťastnější v nájezdech hráči Anaheimu. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 2:2. Ani tříminutové prodloužení neurčilo vítěze a tak přišly na řadu nájezdy. Rozhodující čtvrtý nájezd proměnil Krátký a poslal svůj tým do pátého klíčového utkání.

6.4. O prvním semifinalistovi rozhodnuto. San José i potřetí přehrálo tým Floridy a postoupilo do Superfinále. V dalším semifinále se konečně podařilo snížit stav série týmu Anaheimu na 1 : 2, když dokázali využít dvě standartní situace v závěru vyrovnaného utkání. Další semifinálový duel tedy bude příští týden, hráči San José a Floridy si mohou po skončení semifinálového utkání volně zahrát.

30.3. Druhá semifinálová série zdaleka nebyla tak vyrovnaná jako první. Tým Anaheimu nešťastně začal a první gól inkasoval po chybě Krejčíka už v první minutě. A podobně se odvíjel  celý zápas. Borci první řady Philadelphie ve složení Mojžíš, Košnář, Vavroušek dobře kombinovali a byli důrazní před brankou. Hráči Anaheimu tentokrát nedokázali účelně kombinovat a jejich individuální akce se rozbíjeli na hokejkách soupeře.

Ve druhém utkání nastoupili již od začátku trochu odevzdaní hráči Floridy a na výsledku se to podepsalo jednoznačnou výhrou San José. Výsledky naleznete v záložce Play off.

23.3. Po delší odmlce a přípravných utkání se nám rozjelo play off. Vyrovnané utkání sehráli hráči Anaheimu a Philadelphie. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde byli šťastnější borci Philadelphie. Ve druhém semifinále byl vyrovnaný první poločas ve druhém se již projevila síla San José. Výsledky naleznete v záložce Play off.

17.2  Poslední kolo dalo odpověď na to, jak budou poskládány semifinálové dvojice. Proti asi v současné době nejlepšímu týmu ligy Anaheimu podali nejlepší svůj výkon hráči Floridy. O konečném pořadí nakonec rozhodl poslední duel základní části v němž překvapivě prohráli florbalisté San José s týmem Philadelphie.

10.2. Jasné výsledky přineslo předposlední kolo základní časti školní florbalové ligy ZŠ Semice. Více v záložkách "rozpis a výsledky" a "základní část".

3.2.  První ligovou porážku v tomto ročníku zažili hráči San José. Posílené a stále se zlepšující družstvo Anaheimu uštědřilo první ligovou porážku již jasnému vítězi základní části ligy. Lepší druhý poločas a především chytře zahraná koncovka zápasu stála za překvapením tohoto kola. V závěrečné části kačeři rozdrobili hru žraloků především častým přerušováním jejich rozehrávek a celkem snadno udrželi dvoubrankový náskok. Konečný stav 4:6.

Ve druhém hraném utkání si také zlepšeným výkonem řekli o vítězství panteři z Floridy nad letci z Philadelphie. Celkově se hrálo 8:4.

Čekají nás poslední dvě kola základní části a tabulka na 2. - 4. místě se nám zamotává. V současné době poslední tým Anaheimu by při dvou závěrečných vítězství stihl ještě dojít na druhé místo. Zabránit mu v tom mohou právě týmy z 2. a 3. místa tabulky. Více v ostatních záložkách.

27.1. 12. kolem skončila čtvrtá série školní florbalové ligy. Výsledky a kanadské bodování naleznete v ostatních záložkách.

20.1. 11. kolem pokračovala školní florbalová liga. Hráči Anaheimu hráli vyrovnaný poločas s Philadelphií, avšak ve druhé půli i přes líbivou kombinační hru nedokázali účinně zakončit a prohráli celkově 3 : 7. Ve druhém utkání nastoupili s promíchanou sestavou hráči Floridy proti nejlepšímu týmu ze San José. Změna v sestavách se plně projevila až na konci utkání, kdy se floridští chytli a smazali dosavadní tří gólový náskok soupeře a  doslova urvali remízu 7 : 7.

13.1. Další  již čtvrtou sérií pokračovala florbalová liga. Anaheim předvedl vyrovnaný poločas proti nejlepšímu týmu v lize San José, avšak po změně stran už skórovali jen hráči vedení kapitánem Boháčem. Výsledek 11 : 3. Florida sehrála další nepovedené utkání a je jasné, že se ocitla v krizi. Prohrála s Philadelphií 6 : 3.

6.1. Po vánoční přestávce opět pokračovala florbalová liga 9. kolem. Doslova přestřelka, tak by se jedním slovem dalo charakterizovat utkání mezi San José a Philadelphií. Nakonec se soupeři rozešli smírně 9 : 9. Ve druhém utkání naopak padlo jen minimum gólů. Oba soupeři se dopouštěli základních chyb v rozehrávce, ale přeci jen hráči Anaheimu dokázali lépe kombinovat a také zakončovat. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Anaheimu 2 : 1.

22.12. 4. utkání All Stars výběrů kanadského bodování školní florbalové ligy se uskutečnilo v úterý 22. 12. od 7.00 hodin.

I když výběr Západu mohl na první pohled vypadat slabě, opak byl pravdou a tým složený převážně z mladíků, celku Východu řádně zatápěl. Poločas skončil remízou 3:3. Vloženou přestávkovou soutěž - nájezdy - vyhráli hráči Západu. Do druhého poločasu vstoupili lépe mladíci a po 4. minutách vedli již 6:3, když bodovala lajna vedená kapitánem Vlčkem na křídlech s Hofmanem a Vavrouškem. Favorité z  Východu nakonec přeskupili své řady a potvrdili tak svou sílu vítězstvím. Východ : Západ  9:7.

Další novou soutěží byla střelba na autobrankáře. Zde si nejlépe vedl Jakub Kudrna, který z pěti střel dokázal posbírat 70 bodů, druhé dělené místo patří Josefu Kudrnovi, Markovi Kulíškovi a Adamovi Kubelovi, kteří dosáhli celkem 50 bodů, na třetím místě skončil prozatimní leader kanadského bodování Jirka Boháč s 45 body.

16.12. Plnou sílu dnes ukázalo družstvo San José, když rozmetalo druhý tým tabulky 8:2. Vyrovnaný poločas 1:1 nenaznačoval, že ve druhém poločase hráči Floridy prožijí první letošní black out. Zároveň je jasné, že tu máme jasného kandidáta na celkové vítězství. Ostatní družstva by se měla zaměřit na zisk druhého místa. Ve druhém utkání pro změnu prožili černou chvilku hráči Anaheimu, když nedokázali dostatečně pokrýt nejlepšího střelce Philadelphie a taktéž prohráli vysokým skóre 2:11.

V tabulce kanadského bodování je na prvních místech tabulky přetlak hráčů Východu, ovšem jen prvních šest se vešlo do nominace pro All Stars. Sledujte tabulku s vysvětlivkami a záložku All Stars.

9.12. V sedmém kole hrála většina týmů bez svých největších opor, které vyrazily na exhibiční turné do Anglie a právě proto dostali více času hráči druhých a třetích řad. Nejlépe zahráli v tomto kole hráči Floridy a tradičně i San José.

Potvrzeno je All Stars nejlepších hráčů ligy v úterý 22. 12. od 7.00 hodin v tělocvičně, ale přijdou všichni hráči, aby si po skončení utkání zasoutěžili ve střelbě na autobrankáře, kterého jsme zakoupili.

2.12.

V 6. kole školní florbalové ligy získali své první tři body hráči Anaheimu, když využili náhradního gólmana Pavlíka a také dokázali lépe kombinovat před brankou Floridy (4:2). Ve druhém utkání potvrdili jasnou dominanci v letošním ročníku hráči San José, když porazili Philadelphii 11:4.

4. ročník All Stars florbalové ligy se blíží.  22. prosince se uskuteční již tradiční utkání výběru hráčů ligy All Stars Východ : Západ. Šest nejlepších v kanadském bodování po 8. kole se podle příslušného geografického umístění bydliště v obci a okolních vesnicích rozdělí do dvou družstev - Východ (Semice -Turkov, Hradištko, Velenka, Kersko, Sadská) : Západ (Semice-Břeha, Vestec,  Bříství, Litol, Lysá, Přerov)

Hranice mezi oblastmi prochází v ulici u bytovek v Semicích

25.11. Jedno vyrovnané utkání a jeden vyrovnaný poločas. Tak by se v krátkosti dalo shrnout 5. kolo florbalové ligy.

Utkání mezi San José a Floridou bylo od začátku do konce bojem o střed hřiště, na obou stranách byly k vidění náznaky kombinací a některé skončily i gólem. San José spoléhalo především na duo Boháč, Procházka, kteří zaznamenali celkem 7 z celkových 8 kanadských bodů. Floridu dotáhli ke konečné remíze především hráči první řady Jarda Bodlák a bratři Kudrnovi,  Jakub  a Josef. Tato trojice zaznamenala všechny kanadské body týmu v tomto utkání. 

Ve druhém utkání tohoto hracího kola byl k vidění první vyrovnaný poločas, avšak ve druhém poločase hráči Anahaimu odešli jak po fyzické stránce tak i psychicky. Na soupeře z Philadelphie nestačili a nakonec po poločase 5:5 odešli s porážkou 10:5. Mezi nejlepší hráče v týmu Philadelphie patřil Mojžíš, ketrému v tomto zápase asistovali Košnář, Šťastná a Frydrýn. Za hosty se na pěti vstřelených brankách podíleli Krátký, Krejčík, Řezníček a Blažek.

Více naleznete na stránkách florbalové ligy ZŠ Semice - http://fblzssemice.wbs.cz/.

4. 11. Po delší přestávce pokračovala florbalová liga 3. kolem. Utkala se spolu družstva San José a Philadelphie a Floridy s Anaheimem. Obě utkání byla plná gólů.

V úterý se naši vybraní osmáci a deváťáci  pokusí uspět v okresním finále ve florbalu IV. kategorie chlapců. Obhajujeme druhé místo z minulého roku.  Bohužel se budou muset obejít bez minimálně tří hráčů F. Krejčíka, M. Brynycha a J. Košnáře, kteří jedou na zájezd do Londýna.

Příští týden se sejdeme ráno v 7.00, ale budou se pouze přátelská utkání.

22. 10. Novinky ve florbalové lize. Do ligy se nám vrací a tým Floridy (za odcházejícího Filipa Jelínka) posílí Jakub Kudrna (momentálně zraněný). Dále došlo k vzájemné výměně hráčů mezi týmy San Jose a Anaheimem. Jirka Řezníček od 3. kola posílí tým Anaheimu a  jako náhrada putuje opačným směrem nadějný mladík Adam Kubela.

Více v tabulce týmů.

14.10. Druhé kolo florbalové ligy naznačilo, kdo bude v průběhu ligy tahat za delší x kratší konec. Florida i Anaheim budou muset svojí hru zkvalitnit. San José a Philadelphia by na druhou stranu měla dát více příležitostí také druhým popřípadě třetím formacím.

Příští kolo se bude hrát až 4. listopadu. (21.10. OK ve florbalu 4. a 5. tříd v Nymburce, 28.10. státní svátek)

10.10. Nová tabulka kanadského bodování zahrnuje i průměr kanadských bodů na zápas a počet odehraných utkání. Z této další statistiky nám na konci základní části vzejde další oceněný hráč. Dále historické tabulky po základní části doplněny o konečné pořadí týmů po play off. 

7.10. První sérii zápasů má za sebou 4. ročník florbalové ligy ZŠ Semice. San Jose přehrálo až ve druhém poločase  Mocné kačery a celkově zvítězilo 10:5. Ve druhém utkání jsme viděli dva rozdílné poločasy. Nejprve tahali za delší konec Panteři z Floridy, ale ve druhém poločase se obávali o výsledek, když je svými střelami drtil Letec Mojžíš. Výsledek byl nakonec milosrdný k hráčům Floridy, kteří udrželi těsnou výhru 6:5.

6.10. Zítra staruje již 4. ročník florbalové ligy ZŠ Semice. Zahajují týmy žraloků ze San Jose a mocní kačeři z Anaheimu po nich se představí phyladelphiští Letci proti floridským Panterům.

23.9. Aktualizovaná tabulka týmů. Viz dole. Poprvé se sejdeme 30.9. k tréninkovým utkáním. Další týden již začínáme na ostro.

21.9. Sledujte tabulku termínů  utkání. Kapitáni zvolte si název svého týmu.

15. 9.  Dnes byli nalosováni hráči do jednotlivých družstev. Letošní rok toto losování probíhalo elektronicky pomocí generátoru čísel. Za spravedlivé rozdělení jednotlivých hráčů do družstev zodpovídali kapitáni týmů, kteří byli všichni losování přítomni.

Zde je výsledek:

 

 
San Jose Sharks
Anaheim Mighty Ducks
Philadelphia Flyers
Florida Panthers
Kapitáni Boháč Krátký Mojžíš Bodlák
  Krmela G Košnar G Pavlík G Havrun G
  Řezníček Krejčík Košnář Brynych 
  Vlček m. Blažek Vavroušek Kudrna
  Vlček j. Kubela Frydrýn Hofman
  Mocová Kulíšek Šťastná Kukla
  Aujeský Ambrož  Poborský Jelínek
  Procházka Alexa Zahrádka Bodlák m.

 

TOPlist